VÝSTAVY

 

NOVÁ VÝSTAVA: JOAN BREHMS (1907-1995): SCÉNOGRAF / ARCHITEKT / MALÍŘ

Národní muzeum, Kláštery Český Krumlov a Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích si Vás dovolují pozvat na slavnostní otevření výstavy, které se uskuteční ve středu 6. 6. 2018 od 18 hodin, ve Velkém sále Klášterů Český Krumlov. Výstavu připravilo Národní muzeum spolu s Archivem Joana Brehmse pod záštitou místopředsedy Senátu parlamentu České republiky pana Jiřího Šestáka. Po úspěšném uvedení v Brehmsově rodné lotyšské Libavě a hlavním městě Riga nyní výstava, pořádaná ve spolupráci Národního muzea, Klášterů Český Krumlov a Jihočeského divadla, přichází ve své rozšířené verzi do Českého Krumlova v rámci 60. výročí Otáčivého hlediště. Nad prezentací výstavy v Českém Krumlově převzal záštitu starosta města Český Krumlov pan Dalibor Carda. V Seminárních místnostech Klášterů Český Krumlov se tak v době od 6. 6. 2018 do 30. 9. 2018 a v budově Jihočeského divadla v Českých Budějovicích od 10. 10. 2018 do 31. 12. 2018 představí široké veřejnosti osobnost všestranného umělce Joana Brehmse, otce principu otáčivého hlediště, autora původní koncepce a dlouholetého scénografa Jihočeského divadla. 

Informace pro návštěvníky
Otevřeno: denně od 10 do 18 hodin
Vstupné: 60,- Kč / snížené 40,- Kč

__________________________________________________________________________________________________

JIŘÍ HAVLÍK: PRŮVAN ČESKOKRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERŮ

Výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Jiří Havlík je svými díly nejenom fotografickými zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Za svou fotografickou tvorbu obdržel několik cen a odborných uznání.

Informace pro návštěvníky
Otevřeno: denně od 10 do 18 hodin
Vstupné: zdarma

 

 

                      

__________________________________________________________________________________________________________________________________________